Hogwarts Cadlık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadlık ve Büyücülük Okulu

Sihir Başlıyor

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

~~ İlk DERS Başladıı ~~

+4
Amy Lee
David Unicorn
Ginny Elisabeth Potter
Melody Y. Black
8 posters
YazarMesaj
Melody Y. Black

Melody Y. Black

Rp Partneri : Gerçek hayatta da yuk burda da düşnmüyorum :D
En Belirgin Özelliği : Muggle Blimleri Prf. // Müdür Yardımcısı

~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Empty
MesajKonu: ~~ İlk DERS Başladıı ~~   ~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 5:23 pm

Profesör Melody ilk dersini vereceği için heyecanlı bir şekilde sınıfına doğru gitti. İçeri girdiğinde " Günaydın Çocuklar! " dedi ve masasına doğru yöneldi.

"Evet çocuklar ilk dersimizde muggleların kitaplarını tartışalım isterseniz.Muggleların zekaları ve bilinç altı dediğimiz özellikleri çok kuvvetlidir.Bu yüzden ise bazı muggle yazarlar biz Büyücülerin sırlarını çözmüştür.Muggleların bir sürü büyü ve sihri anlatan kitapları da bulunmaktadır. Ben sizlere bunlardan bir örnekler göstermeye çalışacağım…

Diyerek çantasından 3 tane kalın kitap çıkardı.

Bu kitabın adı Nina. Nina bir büyücü…Şimdiki okuyacağım serinin ilk kitabı Nina ve Altıncı Ayın Kızı” diyerek serinin ilk kitabını eline aldı ve arka kapağındaki yazıyı okumaya başladı.

Narin görünümlü,

Ve keskin zekalı küçük bir kız.

İyilik ve kötülük arasında,

Ebedi bir savaşa atılıyor…

Simyanın büyüleyici mirası ve dostu.Değişik gesegenler, mekanlar,yerler.

Dünyanın en görkemli şehri Venedik. Okuyucular için hazırlanmış gizli kodlar ve alfabe.

Nina Büyük simyacı Misha’ nın torunudur.Dedesi ona Venedik ve Guidecca adasında büyük bir villa ve sihir yeteneği miras bırakmıştır.Nina altıncı ay adıyla bilinen gizli gezegen Xorax’ı android ( insan şeklinde robot) çocuklarla dolu kimsesizler yurdunu işleten kötü ruhlu Karkon Ca’d Oro’ dan korumaya çalışacatır. Nina gizli bir uyaz seyehati yönetiminde bulunur.Bu seyehatte ona yardımcı olacak 4 arkadaşı ve bir Androidi vardır..

Nİna yataktan kalkıp esnedi ve elindeki kocaman bir yıldız izine merakla baktı.Bu iz önceden yoktu.Yıldız çok büyük eavcunun her yerini kaplıyordu ve siyahtı.Korkarak teyzesinin yanına indi “ Teyze elimdekine bakar mısın?” diyerek teyzesine yöneldi “ Nina bunun ne aolduğunu bilmiyorum aynısı dedende de vardı fakat hiç siyah olduğunu hatırlamıyorum ve hatırlatırım ki siyah kötü bir şey olacağını yansıtır sen git yukarı ben bir merhem hazırlayıp geliyorum” diyen teyzesi hemen mutfağa yöneldi nina koşar adımlarla odasına çıkmıştı çok korkmuş baş ucundaki kedisi ve köpeğinin oynayışlarını seyre daldı..” diyerek kitabı öğrencilerine doğru yöneltti.

~~  İlk DERS Başladıı  ~~ 2327202ly8

Devam ediyorum” dedi ve ikinci kitabı eline aldı.

Birkaç saniye içinde bütün aynalar Sarı ve kırmızı oldular. Yüksek alevler arasında Büyücü’nün korkunç yüzü göründü.

‘ Hah hah haaaa… Budala küçük büyücü, beni öldürdüğünü sanıyordun.Ne safsın! Şeytanı yok ettiğini nasıl da düşünebilirsin? Şimdi hazırlan, son saatin geldi!’

Karkon daha kuvvetli görünüyordu.Hiç bu kadar kararlı olmamıştı.Deniz onu yutmuştu. Mucize eseri kurtulmuştu.Birden görüntüsü aynalardan kayboldu.Yarım ay söndü ve Nina karanlıkta kaldı.Birkaç saniye sonra tavana kadar ulaşan bir alev patlaması oldu. Ateş dilleri arasında o belirdi: Kont!

“ Seninki uğursuz bir kurtuluş. Boğulmaktan kurtulmayı başardın. Ama ben senden korkmuyorum!” diye bağırdı Nina vücudundaki bütün nefesiyle. Çekinmeden yalan söylüyordu ve bunu ikisi de biliyordu…” Diyerek ikinci kitabı da öğrencilerine doğru uzattı.. “ Bu kitabın adı ise Nina ve Sekizinci Notanın Gizemi ben şahsen en çok bunun kapağını beğendim” diyerek gülümsedi.

~~  İlk DERS Başladıı  ~~ 2500582px3

Aslında bu seri 4 kitabtan oluşuyor fakat sadece üç tanesi çıktı ben de bu yüzden bu kadarını anlatabilirim evet onlar da büyücü ve onlarında bizim asalarımız gibi kullandıkları Taltom ları var kitabın üstünde bulabilirsiniz baykuş şeklinde “ diyerek son kitabı da eline aldı ve okumaya başladı.

… Nina artık kaçamayacağını anlamıştı. Bu defa Işığın Simyası kötülüğün karanlık dünyasını yenememişti. Gözleri Tüylü Yılanın Laneti yüzünden yanıyordu ve içindeki korku son haddine kadar varmıştı.Cesco bulanık görmesine rağmen ona yardım etmeye karar verdi. Dodo’ yu yanına alarak beraberce ağır kılıcı kaldırdılar.

“ Ko..ko…korkuyorum.Ne..ne..ne yapmak is..is.. istiyorsun diye sordu titrek bir sesle (dodo)

“ Simya tarotunu parçalayalım hadi büyücü kılıcını taşımama yardım et”

Cesco çok heyecanlıydı ama dev iskeleti yenmeyi çok istiyordu…” diyerek son kitabı da öğrencilerine uzattı.

~~  İlk DERS Başladıı  ~~ 2758912wg5

4. Kitap ise Atlantisin Gizli Gözü fakat daha çıkmadı .Bu arada, Ninanın tam okyanusun altında bir çalışma odası vardır.ARasıra balıkları falan izlediğini anlatıyor ne kadar acayip de mi bir mugglenın böle bir kitap yazması.Evet bu mggle Moony Witcher. Bu kitabı almak isteyenler muggle kitapçılarından yararlanabilirler.

ÖDEV: Siz herhangi bir muggle kitabını okuyup bana kısaca anlatıcaksınız” diyerek dersliği terk ederken “ İyi günler çocuklar” diye bağırışları duyuldu..

RPOUT: Bu arada bu kitabı gerçekten okudum ben. Hoş kitap.Ödeve gelmişken de herhangi okuduğunuz bir kitap olabilir kitabın adı, yazarı diyip kitabı kısaca özetleseniz yeter . Lütfen kısa olsun uzun olsn da bol puan alıyım yok. Size küçük bir öneri: kitabın resimi de koyarsanız + puan alırsınız Very Happy

Turuncu yazılar kitaptaki yazılar
Orkide rengi benim konuştuğum yerler...
Ginny Elisabeth Potter

Ginny Elisabeth Potter

Kadın Mesaj Sayısı : 315
Rp Partneri : .._Yok=(_..
Mücadelede Tarafı : Potter ailesi
En Belirgin Özelliği : Gryffindor=sonunda 2 olduk=)

MesajKonu: Geri: ~~ İlk DERS Başladıı ~~   ~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 5:28 pm

Ginny dersi dikkatle dersi dinlemişti.Muggleların kitaplarını zaten çok seviyordu ve Nina'yı da okumuştu.Profesörün verdiği ödevi en kısa sürede yapmayı planlıyordu.En sevdiği muggle kitabını yazacaktı.Düşünceli bir şekilde sınıftan çıktı ve Gryffindor binasına doğru büyük bir ahenkle ilerledi.
http://hponline.phpbb24.com/forum/index.php
David Unicorn

David Unicorn

Erkek Mesaj Sayısı : 452
Rp Partneri : Jojo Weasley
Mücadelede Tarafı : Unicorn
En Belirgin Özelliği : Profesör

MesajKonu: Geri: ~~ İlk DERS Başladıı ~~   ~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 6:30 pm

David sınıfa geldi.Sınıfta sadece Ginny vardı.Hemen yanındaki sıraya oturdu ve "slm" dedi.Sonra profesöre " günaydın profesör" dedi ve dersi dinlemye koyudu.Profesörün verdiği ödev ona çok zevkli gelecekti çünkü muggle kitaplarının okumayı çok severdi.Bir an önce Gryffindor ortak salonuna gitmek ve ödevi yapmak istiyordu.
Amy Lee

Amy Lee

Kadın Mesaj Sayısı : 438
Rp Partneri : Draco Lucius Malfoy--->CanımıN İçİ Senİ SewiyoruM
Mücadelede Tarafı : Lee Ailesi
En Belirgin Özelliği : 2.Sınıf Slytherin

MesajKonu: Geri: ~~ İlk DERS Başladıı ~~   ~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 8:44 pm

Amy sınıfa girdi ve 'Günaydın Profesör' dedi.Sonra Ginny'nin yanına oturdu.Çantasından gerekli araç gereçleri çıkardı ve Ginny'e dönerek 'Çok birşey kaçırmadım ya' dedikten sonra hemen profesörü dinlemeye koyuldu.
Francesca V. Panarello
Hufflepuff Sınıf Başkanı
Hufflepuff Sınıf Başkanı
Francesca V. Panarello

Kadın Mesaj Sayısı : 400
Mücadelede Tarafı : ...::Death Eaters::...

MesajKonu: Geri: ~~ İlk DERS Başladıı ~~   ~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Icon_minitimeSalı Ara. 18, 2007 1:49 pm

Fiona Lily, koşarak sınıfa girdi.Aceleyle saçlarını topladı.Profesöre döndü."Geç kaldıysam özür dilerim." dedi.Amy'nin yanındaki boş sıraya ilişti.Sonra dersi dinlemeye koyuldu."Muggle Bilimleri" dersini çok seviyordu.Bu yüzden dersi çok ilgili dinledi.
Dawn Cutler Black
2.Sınıf Ravenclaw Öğrencisi
Dawn Cutler Black

MesajKonu: Geri: ~~ İlk DERS Başladıı ~~   ~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Icon_minitimeSalı Ara. 18, 2007 4:19 pm

Dawn Profesör Melody'den beş dakika önce sınıfa girmiş ve sınıftaki en ön sıralardan birine yerleşmişti.

Dawn, Muggle Bilimleri dersine zevk alarak giriyordu. Muggleları ise çok seviyordu. Zaten önceden de Profesör Melody'nin öğrencisiydi. Bu yüzden dersini can kulağıyla dinlcekti. Melody'i çok seviyordu...

Kısa süre içerisinde Profesör Melody geldi. "Günaydın çocuklar" diyerek içeri girmesinden Dawn , Profesör'ün acelesini anlamıştı. Bir an önce derse başlamak istediğini anladı.

"Evet çocuklar ilk dersimizde muggleların kitaplarını tartışalım isterseniz.Muggleların zekaları ve bilinç altı dediğimiz özellikleri çok kuvvetlidir.Bu yüzden ise bazı muggle yazarlar biz Büyücülerin sırlarını çözmüştür.Muggleların bir sürü büyü ve sihri anlatan kitapları da bulunmaktadır. Ben sizlere bunlardan bir örnekler göstermeye çalışacağım…

Dawn, Profesör Melody'nin çantasından çıkardığı kitapları okumuştu. Bu kitabı okuduktan sonra Muggle'lara büyülenmiş v de en nefret etti ders olan Muggle Bilimleri, şimdi en sevdiği dersti.

Can kulağıyla Profesörü dinleyen Dawn, Ödevini yapması için çantasından bir parşömen ve de tüylü kalemini çıkardı. Prföseöre " İyi Günler " dedikten sonra ödevine gömüldü....
Eva J. Akira Kaulitz
1.Sınıf Slytherin Öğrencisi
1.Sınıf Slytherin Öğrencisi
Eva J. Akira Kaulitz

Kadın Mesaj Sayısı : 361
Rp Partneri : asla ve asla
Mücadelede Tarafı : Kaulitz
En Belirgin Özelliği : 2.sınıf oldukk!!

MesajKonu: Geri: ~~ İlk DERS Başladıı ~~   ~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Icon_minitimeSalı Ara. 18, 2007 7:45 pm

tarja bu dersi çok sevmişti.mugglelar la ilgili herşeyi biliyordu nede olsa not alıp çıktı...
Luna Black Paul
Luna Black Paul

MesajKonu: Geri: ~~ İlk DERS Başladıı ~~   ~~  İlk DERS Başladıı  ~~ Icon_minitimeSalı Ara. 18, 2007 9:34 pm

Luna, Profesör Melody'nin anlattıklarını dinlerken, uykusu gelse de zevk alarak dinlemişti. Kısa süre içinde Muggle'ların çok iyi olduklarını öğrendi.

Ödevin konusunu aldıktan sonra, çantasından kalemini ve kağıdını çıkartıp ödevini yapmaya çalıştı...

~~ İlk DERS Başladıı ~~
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ders-1
» Ders-2