Hogwarts Cadlık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadlık ve Büyücülük Okulu

Sihir Başlıyor

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

[--1. Sınıflar // 1. Ders --]

+3
David Unicorn
Ginny Elisabeth Potter
Debbié D. Devilish
7 posters
YazarMesaj
Debbié D. Devilish

Debbié D. Devilish

Kadın Mesaj Sayısı : 369
Rp Partneri : CıxCıx yok XD
Mücadelede Tarafı : Devilish Dabüüküde XD
En Belirgin Özelliği : B.Değiştirme prf.//Mdr. Yrd// Gry. Srmls. Yeterlimi XD

[--1. Sınıflar // 1. Ders --] Empty
MesajKonu: [--1. Sınıflar // 1. Ders --]   [--1. Sınıflar // 1. Ders --] Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 7:23 pm

Prof. Debbié Herzamanki Resmi kıyafeti ve elindeki sihyah evrak çantası ile dersiğin önüne geldi.Çantasını açarak asasını çıkarttı ve
"alohamora"
diyerek dersliğin kilidini açtı.Yavaş adımlarla tahtanın yanındaki büyük ve gösterişli masasına oturdu.Masa biraz dağınıktı.Üzeri bir sürü notlar ile doluydu.Öğrencileri beklerken masanın üzerini düzenlemeye başladı.Yavaş yavaş bütün öğrenciler gelmişti.Debbié her birine
"sihirli günler"
diyor ve gülümsüyordu.Derslik bir sürü 1.sınıf ile doluydu.Hepsi heyecanla dersin başlamasını bekliyordu.Debbié sınıf'ın dolduğunu gördü ve masadan kalkarak

"Evet sanırım herkes burada... Ben Profesör Debbié Dakota Devilish.. Yeni aritmansi profesörünüz'üm.. Şimdi herkesden tek tek kendini tanıtmasını istiyorum... sol taraftan başlıyoruz."

Debbié eli ile sol en ön sıradaki çocukları işaret etti ve herkesi kendini tanıtması için bekledi.Herkes kendini açıklayıcı ve yeteli olarak tanıtmıştı.

"dersimize geçebiliriz.. Şimdiii"

Eline bir kağıt aldı hızla bir göz gezdirdikten sonra tahtanın önünde anlatmaya başladı.

"Aritmanside 11 tane ana rakkam vardır. ve bunlar bizim evrenimizden gelmektedir. Bu rakkamlar aritmanside kullanılan tek rakkamlardır. Her sayının kendine özgü anlamı vardır. Aşağıdaki sayılara bakarak bunları görebiliriniz."

Eline asasını aldı ,Tahtaya doğru bir kaç hareket yaptı ve tahtada şu yazılar beliriverdi;

"1.Öncecilik
2.Bütünleyici
3.İfade
4.Büyüe ve Kurmacı
5.Hayalci
6.Sorumluluk
7.Bilgi
8.Hedef
9.Cömertlik
10.Rüyalar
11.Liderlik"

Daha sonra tekrar anlatmaya devam etti

"Aritmansidei sayılar töresel aritmansiye eklenince birkaç farklılık her zaman çıkar. Örneğin; 23 sayısı 11 ana rakkamlardan birisi değildir, bu 2+3=5'e eşittir. Aynı türden benzer örnekler görmek mümkün, 7+2=9, 9+8=17=1+7=8 ve 1+9+8+5=23=2+3=5. 11 ana sayıya eşitlemek için bütün rakkamlar sadeleştirilmelidir.

Aritmanside herşey hesaplanarak ilerler. Adını, doğum tarihini her ikisini kullanarakda hesap yapabiliriz. Günü 22 Ocak 1972 olan sayıları en sade şekle getirirken 1-22-1972 olarak yazarız ve yukarıdaki metodtaki gibi işlem yapılarak bulunur. Harflere sayı değerleri vererek işlemlerimizi kolaylaştırabiliriz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z"

Derin bir nefes aldıktan sonra saatine baktı.Ders bitmak üzereydi.

"Bu günkü dersimiz'in sonuna geldik..Size ilk günden fazla yüklü bir ödev vermeyeceğim .. Ödeviniz Hayat yolu sayısı bulma nedir ? açıklamanızı ve kendi hayat yolu sayınızı bulmanızı istiyorum.. Sihirli günler ... Ha bu arada eğer ders hakkında bir sorunuz olursa benim odama gelebilirsiniz.."

Debbié'nin sözleri bittikten sonra ders zili çalmıştı.Deb
masasını topladı ve çantasını eline alarak derslikten ayrıldı.

Not:Arkadşlar ödev gayet açık ve net .. İlk ödev gönderene tabiiki daha yüksek puan vereceğim yani binasına + puan kazandıracak.Ödevler en geç cumartesi gününe kadar elimde olmalı.Ders rplerinizin uzun olması için kendinzi zorlamayın . Sadece güzel bir rp yapın arkadaşlar;) Ve ödev ve ders içi rp notlarınızı Duyuru panosunda görebilirsiniz .. Kolay gelsin Wink

Ginny Elisabeth Potter

Ginny Elisabeth Potter

Kadın Mesaj Sayısı : 315
Rp Partneri : .._Yok=(_..
Mücadelede Tarafı : Potter ailesi
En Belirgin Özelliği : Gryffindor=sonunda 2 olduk=)

MesajKonu: Geri: [--1. Sınıflar // 1. Ders --]   [--1. Sınıflar // 1. Ders --] Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 7:35 pm

Ginny her zamanki gibi hocayı dikkatle dinledi..Aritmansiyi çok seviyor ve yoğun bir ilgi duyuyordu.Proseförün o tatlı ve güvenilir sesi onu rahatlatmıştı.Artık derse iyice konsantre olmuştu.Profesör'ün

''Kendinizi tanıtın!Soldan başlıyalım''

demesiyle Ginny ağaya fırladı.

''Ben Ginny Elisabeth Potter!Gryffindor'luyum.Potter ailesindenim.Gryffindor Quidditch takım kaptanı ve arayıcısıyım.Buraya geldiğimden beri herkesle tanışıp kaynaştım.Profesörler beni çok sevdiğini söylüyor.Aritmansiye karşı çok yoğun bir ilgi duyuyorum.Ayrıca KSKS de favorimdir.Quidditch'siz yaşayamam.Kitaplara bayılırım.Mugglelarla da iyi anlaşırım.Dinlediğiniz için teşekkür ederim.''

dedikten sonra yerine oturdu.Defterine gerekli küçük notları aldıktan sonra hızlı bir şekilde eşyalarını topladı.Diğer arkadaşlarına şöyle bir rakip gözüyle baktı.

''Ben binaya gidiorum.Dinlenmem gerek.Hemde ödevimi yapıcam!Herkese Sihirli Günler!''

diyerek odadan bir füze gibi fırladı ve Gryffindor binasına doğru koşmaya başladı.

En son tarafından Ptsi Ara. 17, 2007 7:45 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://hponline.phpbb24.com/forum/index.php
David Unicorn

David Unicorn

Erkek Mesaj Sayısı : 452
Rp Partneri : Jojo Weasley
Mücadelede Tarafı : Unicorn
En Belirgin Özelliği : Profesör

MesajKonu: Geri: [--1. Sınıflar // 1. Ders --]   [--1. Sınıflar // 1. Ders --] Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 7:37 pm

David koşarak sınıfa geldi ve profesör "günaydın profesör" diyerek en arkalardan bir yere oturdu.Tüm herkes gelince profesör:

"Evet sanırım herkes burada... Ben Profesör Debbié Dakota Devilish.. Yeni aritmansi profesörünüz'üm.. Şimdi herkesden tek tek kendini tanıtmasını istiyorum... sol taraftan başlıyoruz."

dedi ve David sıra kendisine gelince ayağa kalkarak kendini tanıttı:

"adım David,soyadım Unicorn.11 yaşındayım.Gryffindorluyum.Quidditch takım kaptanı ve kovalayıcısıyım.Ailem sürekli karanlık tarafla mücadele içindedir."

dedi ve herkes kendini tanıttıktan sonra profesör devam etti:

"Aritmanside 11 tane ana rakkam vardır. ve bunlar bizim evrenimizden gelmektedir. Bu rakkamlar aritmanside kullanılan tek rakkamlardır. Her sayının kendine özgü anlamı vardır. Aşağıdaki sayılara bakarak bunları görebiliriniz."

Eline asasını aldı ,Tahtaya doğru bir kaç hareket yaptı ve tahtada şu yazılar beliriverdi;

"1.Öncecilik
2.Bütünleyici
3.İfade
4.Büyüe ve Kurmacı
5.Hayalci
6.Sorumluluk
7.Bilgi
8.Hedef
9.Cömertlik
10.Rüyalar
11.Liderlik"

David tüm bunları not alırken bir yandanda profesörü dinliyordu.Profesör tekrara anlatmaya başladı:

Aritmansidei sayılar töresel aritmansiye eklenince birkaç farklılık her zaman çıkar. Örneğin; 23 sayısı 11 ana rakkamlardan birisi değildir, bu 2+3=5'e eşittir. Aynı türden benzer örnekler görmek mümkün, 7+2=9, 9+8=17=1+7=8 ve 1+9+8+5=23=2+3=5. 11 ana sayıya eşitlemek için bütün rakkamlar sadeleştirilmelidir.

Aritmanside herşey hesaplanarak ilerler. Adını, doğum tarihini her ikisini kullanarakda hesap yapabiliriz. Günü 22 Ocak 1972 olan sayıları en sade şekle getirirken 1-22-1972 olarak yazarız ve yukarıdaki metodtaki gibi işlem yapılarak bulunur. Harflere sayı değerleri vererek işlemlerimizi kolaylaştırabiliriz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z"

David tüm bunlarıda not aldıktan sonra Profesörün ödev vermesiyle onuda defterinin en üst kısmına yazdı ve dersin bitmesiyle Ginny ile beraber Gryffindor ortak salonuna gittiler.
Amy Lee

Amy Lee

Kadın Mesaj Sayısı : 438
Rp Partneri : Draco Lucius Malfoy--->CanımıN İçİ Senİ SewiyoruM
Mücadelede Tarafı : Lee Ailesi
En Belirgin Özelliği : 2.Sınıf Slytherin

MesajKonu: Geri: [--1. Sınıflar // 1. Ders --]   [--1. Sınıflar // 1. Ders --] Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 9:21 pm

Amy sınıfa girdi ve bir yere oturdu 'Günaydın profesör' dedi.Sonra da profesörün yazdıklarını not ederek oradan ayrıldı.
Breeze Angelina Potter
1.Sınıf Hufflepuff Öğrencisi
1.Sınıf Hufflepuff Öğrencisi
Breeze Angelina Potter

Kadın Mesaj Sayısı : 650
Rp Partneri : Aranıyor
Mücadelede Tarafı : Potter Ailesi
En Belirgin Özelliği : 2.sınıf Hufflepuff

MesajKonu: Geri: [--1. Sınıflar // 1. Ders --]   [--1. Sınıflar // 1. Ders --] Icon_minitimePtsi Ara. 17, 2007 11:04 pm

Angelina aceleyle sınıfa girdi.Kendine bir yer beğendi ve,
"Günaydın Profesör" dedi.Sınıftakilerede aynı anlamada başını salladı.Oturdu ve tahtada yazanları hızlı hızlı yazdıktan sonra tüy kalemini ve diğer eşyalarını yanına aldıktan sonra sınıftan çıktı.
Eva J. Akira Kaulitz
1.Sınıf Slytherin Öğrencisi
1.Sınıf Slytherin Öğrencisi
Eva J. Akira Kaulitz

Kadın Mesaj Sayısı : 361
Rp Partneri : asla ve asla
Mücadelede Tarafı : Kaulitz
En Belirgin Özelliği : 2.sınıf oldukk!!

MesajKonu: Geri: [--1. Sınıflar // 1. Ders --]   [--1. Sınıflar // 1. Ders --] Icon_minitimeSalı Ara. 18, 2007 7:40 pm

tarja prof.un anlattıklarını duyunca içi karardı,sayıları hiç sevmezdi,çok sıkıcı şeylerdi ama ödevi yapmak zorunda ve derse girmek zorundaydı
not alıp sınıftan çıktı...
Ashley S. Devilish

Ashley S. Devilish

MesajKonu: Geri: [--1. Sınıflar // 1. Ders --]   [--1. Sınıflar // 1. Ders --] Icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 11:03 am

Ashley Ablasının peşinden sınıfa girdi ve en önlerde bir sıraya oturdu.Kitaplarını parşomenlerini ve özel kalemini çıkarttı ve artık dersi dinlemeye hazırdı.Az sonra bütün sınıf doldu.

Ashley sıra kendine gelne kadar herkes'in isimlerini ,binalarını,yaşlarını bir kağıda yazdı ve bir küçük resimlerini çizerek herbirinin yanına iliştirdi.Sıra kendine gelince ayağa kalktı ve

"Adım Ashley Devilish... 11 Yaşındayım ve slytherin 1.sınafa gidiyorum.. teşekkürler"

dedi .Eteklerinden tutarak kraliyet selamı verdi ve tekrar yerine oturdu.Profesör

"dersimize geçebiliriz.. Şimdiii"

dedi.Ashley iyice meraklanmıştı . artık o çok sevdiği aritmansiyi öğrenecekti.

"1.Öncecilik
2.Bütünleyici
3.İfade
4.Büyüe ve Kurmacı
5.Hayalci
6.Sorumluluk
7.Bilgi
8.Hedef
9.Cömertlik
10.Rüyalar
11.Liderlik"

Ashley dikkatle ablasını dinliyor ve bir yandan da büyük bir parşomen'e bütün bunları yazıyordu.Kısa süre sonra profesör tekrar konuşmaya başladı.

"Aritmansidei sayılar töresel aritmansiye eklenince birkaç farklılık her zaman çıkar. Örneğin; 23 sayısı 11 ana rakkamlardan birisi değildir, bu 2+3=5'e eşittir. Aynı türden benzer örnekler görmek mümkün, 7+2=9, 9+8=17=1+7=8 ve 1+9+8+5=23=2+3=5. 11 ana sayıya eşitlemek için bütün rakkamlar sadeleştirilmelidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X
Y Z"

Ashley iyice dinledi.Parsomeni sonuna kadar doldurmuştu.Derlikten çkar çıkmaz bu günkü derslerini tekrar etmek ve bir dahaki derse hazırlanmayı planlıyordu.Ablası yine düşüncelerini bölmüş ve konuşmaya başlamıştı.

"Bu günkü dersimiz'in sonuna geldik..Size ilk günden fazla yüklü bir ödev vermeyeceğim .. Ödeviniz Hayat yolu sayısı bulma nedir ? açıklamanızı ve kendi hayat yolu sayınızı bulmanızı istiyorum.. Sihirli günler ... Ha bu arada eğer ders hakkında bir sorunuz olursa benim odama gelebilirsiniz.."

Ashley bunları duyduğuna sevindi.Nihayet kısa bir ödev diye iç geçirdi.Ödevini parşomenin sol üsy köşesine not etti.Defter ve kitaplarını eline alarak biğr an önce ödevlerine başlamak için dersliği terketti.

[--1. Sınıflar // 1. Ders --]
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-